Історії які ви нам довірили

меню
{( row.text )}
{( row.tag )}
logo

Історії які ви нам довірили

Соціальна відповідальність у воєнний час: що це таке?

Соціальна відповідальність у воєнний час: що це таке?

У контексті війни в Україні соціальна відповідальність набуває особливого значення. Глобальні конфлікти створюють для кожного з нас численні перешкоди та виклики, зокрема для представників бізнесу. Це вимагає від держави та громадян активної участі у підтримці суспільства. 

Соціальна відповідальність людини охоплює широкий спектр дій, спрямованих на допомогу тим, хто постраждав від війни, а також підтримку стабільності та розвитку громад. Давайте розглянемо основні аспекти соціальної відповідальності у воєнний час, пропонує психологиня Фонду Ріната Ахметова Анна Часовникова.

Соціальна відповідальність у воєнний час: що це таке?

Корпоративна соціальна відповідальність (КСВ)

Корпоративна соціальна відповідальність — це очікування суспільства від бізнесу на певний момент часу. Проте її часто плутають з благодійністю або кампаніями, орієнтованими на вирішення оперативних викликів. Кооперативна відповідальність має стратегічний характер, що можна пояснити через піраміду Керола, яка розподіляє очікування суспільства від бізнесу на кластери. Серед них економічний і філантропічний.

Економічний кластер

Першим і основним кластером КСВ є економічний. Компанія повинна бути прибутковою, щоб мати ресурси для продовження діяльності, стимул для розвитку та інвестування. Лише 15% українських бізнесів завершили 2022 рік з прибутком, проте значно більший відсоток реагував на соціальні виклики війни. Підприємства і компанії, які продовжували працювати навіть у складних умовах, зробили дуже багато для підтримки економіки країни та суспільства.

Філантропічний

Філантропія, або благодійність є наступним важливим аспектом корпоративної соціальної відповідальності. Компанії можуть сприяти розвитку суспільства через допомогу в різних сферах, таких як освіта, охорона здоров'я, соціальні проєкти тощо. Наприклад, допомагати бездомним тваринам або надавати психологічну підтримку людям, які її потребують. Такі ініціативи об'єднують волонтерів та донорів, що є прикладом ефективної філантропічної соціальної ініціативи.Соціальна відповідальність у воєнний час: що це таке?

Також суспільна відповідальність неможлива без:

 • підтримки ЗСУ, працівників та населення;

 • відновлення роботи компаній;

 • ефективної комунікації та маркетингу;

 • моніторингу настроїв населення. 

Підтримка Збройних Сил України

Під час війни особливо важливою стає підтримка захисників. Опитування показують, що 39% споживачів вважають, що компанії повинні в першу чергу підтримувати ЗСУ. Це може містити як фінансову допомогу, так і надання необхідних товарів та послуг.

Підтримка працівників

Окрім підтримки захисників, компанії повинні дбати про своїх працівників. Важливо потурбуватися про безпеку, стабільність та захист для тих, хто працює під час війни. Сюди належать гнучкі умови роботи, додаткові пільги та підтримку у випадку переміщення або втрати житла.

Відновлення роботи та підтримка населення

Продовження діяльності в умовах війни є важливим кроком до стабілізації економіки. Відповідно до соціологічних опитувань 14% споживачів вважають, що компанії повинні відновлювати або продовжувати свою роботу, якщо це дозволяє ситуація. Також важливо підтримувати населення через соціальні проєкти та ініціативи, спрямовані на допомогу найбільш вразливим верстам.

Соціальна відповідальність у воєнний час: що це таке?

Важливість ефективної комунікації та маркетингу

Вони є важливими складовими соціальної відповідальності під час війни. За результатами досліджень, 42% респондентів вважають, що відновлення рекламної активності брендів в умовах війни є доречним, тоді як 22% — ні. Важливо змінювати стиль комунікації, адаптуючи його до нових реалій. 64% опитаних зазначають, що стиль взаємодії в рекламі потрібно змінювати порівняно з довоєнним.

Соціальні дослідження та моніторинг

Важливим аспектом соціальної відповідальності є проведення моніторингу настроїв населення. Соціальні дослідження дозволяють отримати правдиву статистичну інформацію про настрої українців, що надає можливість компаніям краще розуміти потреби та очікування споживачів. Це своєю чергою сприяє прийняттю більш обґрунтованих рішень та розробці ефективних стратегій підтримки.

Рекомендації для бізнесу

Для того щоб бізнес ефективно виконував свою роль під час війни, недостатньо знати, що таке соціальна відповідальність, варто дотримуватися таких рекомендацій:

 1. Аналіз потреб та очікувань суспільства. Це дозволить бізнесу розробляти ефективніші стратегії підтримки та допомоги.

 2. Фокус на стійкості та безперервності діяльності навіть у складних умовах війни. 

 3. Підтримка захисників через фінансову допомогу, надання товарів та послуг, а також інші форми взаємодії. Це є одним із ключових аспектів соціальної відповідальності під час війни.

 4. Філантропія. Компанії повинні активно залучатися до благодійних ініціатив, спрямованих на допомогу тим, хто постраждав від війни. 

 5. Ефективна комунікація та маркетинг. Важливо адаптувати бізнес до нових умов, враховуючи зміни в настроях та очікуваннях споживачів. Це дозволить зберігати довіру та підтримку з боку суспільства.

 6. Співпраця з надійними партнерами — неурядовими організаціями, волонтерами та іншими бізнесами дозволить ефективніше реалізовувати проєкти та забезпечувати підтримку тим, хто її потребує.
  Соціальна відповідальність у воєнний час: що це таке?

Соціальна відповідальність у воєнний час є важливим елементом стабілізації та розвитку суспільства. Бізнес, який здатен адаптуватися до викликів війни та активно підтримувати людей, робить значний внесок у перемогу та відновлення країни. Важливо пам'ятати, що соціальна відповідальність потребує стратегічного підходу, тісної співпраці з партнерами та постійного аналізу потреб та очікувань суспільства. Тільки тоді компанії зможуть ефективно виконувати свою місію та бути корисними для суспільства у найскладніші часи.

Психологиня Фонду Ріната Ахметова Анна Часовникова